yılının Aralık ayında Mardin ilinin Derik ilçesinde doğdum. Bu beni Astrolojik olarak Yay burcu yapar.

“Astroloji ; “kozmik etkileşimlerin dünya üzerindeki etkisi “bakış açısıyla ???? “”

İlk ve Orta Öğretim eğitimimi Noter Cevdet Altun İöo tamamladım.Daha sonra Liseyi ilk 2 yıl Milli Piyango Lisesi/Mardin ‘nde sonraki 2 yıl ise Mardin Lisesi’ nde okuyarak tamamladım.

…ve daha sonra herkesin bir hayal kurup bu kurduğu hayaller uğrunda bir takım olguları başarmak amacını  benimsemiş bizler uzun ve yorucu bir sınav maratonundan sonra Üniversiteyi hak kazandıktan sonra bu hayallere daha da yaklaşacağımıza inanmışızdır.Bu bağlamda 2013 yılında İskenderun Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazandım.

Teknolojiye olan ilgi ve merakım uzun zamandır aklımda olan bu @Kişisel Web Sitesini kurmama yardımcı oldu.Bloglama ve programlama felsefesinden oldukça keyif almaktayım .Hem güzel vakit geçireceğim hem de edindiğim tecrübeleri, öğrendiğim yeni şeyleri okuyucularım ile paylaşmayı merkez edinebilecektim.Hobi olarak yaptığım bu iş aklımdaki projeleri tasarlamama oldukça yardımcı oldu.Bu sayede kendimi Yazılım ve Donanım sınıflarında geliştirmiş olacağım.

Bulunduğum projeler;

@TurkVod ve @SeyirTürk (E2 tabanlı Cihazlar/ Linux) Portal sahibi (@mount )

Editör, Yönetici

Web Tasarım

Android Uygulama Geliştirme

WordPress Web Tasarlama

İnşaPort ( Yönetici / Editör )

Sosyal Yatırım (Web Danışmanlık Hizmetleri – SEO)

“- Konusunda uzman mıdır ? Asla öyle bir iddia söz konusu olmamıştır.”

Yıllardır wordpress ile bloglayan, teknolojiyle içiçe, sosyal ağları aktif olarak kullanan parmaklardan dökülen bilgiler içermektedir.

Bu hobi sayesinde okumakta olduğum “İnşaat” sektörünü araştırarak, daha yakından tanıma ve takip etme fırsatım oldu.Bölümümü daha çok sevmeme ve mühendislik kavramının gerekliliklerini öğrenmeme yardımcı oldu.

“halkın gözünde tuğladan, çimentodan ev yapan, temelde newton kurallarına dayalı basit hesapları olan bir meslek dalı gibi gözüken inşaat mühendisliği, aslında mühendislik dalları içerisinde en geniş kapsamlısıdır ve insanların gereksinimlerine göre sürekli yeni uzmanlaşma dalları üreten bir disiplindir…
Mesela tek başına ulaştırma mühendisliği dalının bile birçok ve birbirinden son derece farklı alt dalları vardır. Yeraltı suyunun ve her türlü akışkanın, deprem dalgalarının, rüzgarın, denizin ve okyanusun killi,kumlu veya siltli – eğimli arazideki veya düzlükteki her türlü toprağın ve kayaların davranışını modelleyen, deniz, karayolu ve hava ulaşım ağlarını tasarlayan, trafik planlamasından sorumlu olan, betonun yanında bitümlü malzemelerin, polimerlerin, çeliğin, ahşabın ve diğer inşaat malzemelerinin de dizaynından sorumlu olan hep inşaat mühendisleridir. Şimdi kim diyebilir ki inşaat mühendisliği temelde birkaç basit hesaba dayalı bir meslek dalıdır diye?”

 …bana vakit ayırmaya değer bulduğunuz için teşekkür ederim.

Onur Serkan KAYA

İnşaat Mühendisi

CV